До Всесвітнього дня мігруючих птахів

До Всесвітнього дня мігруючих птахів, вчитель біології Сінчук О. А. підготував та провів для учнів цікавий пізнавально – інформаційний захід “Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!”
Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася.
З річним обсягом виробництва більше 300 мільйонів тонн, пластик є одним з найширше використовуваних матеріалів в світі. Пластик використовується по своєму основному призначенню лише на мить в порівнянні з його життєвим циклом від 20 до 500 років. По оцінках, 8 мільйонів тонн пластикових відходів потрапляють в світовий океан щороку.
Нажаль, наявність крил не допомагає птахам уникнути загрози пластика. Поведінка при годуванні робить птахів схильними до проковтування пластмас. Плаваючі на поверхні води, покриті водоростями, одноразові пластмаси такі, як мішки, соломинки, пляшки можуть легко бути прийняті за здобич, що призводить до травмування та навіть смертності птахів.
Змінити ситуацію може кожен із нас: обмежити вживання пластикових пакетів та одноразового посуду, сортувати сміття та здавати пластикові відходи на переробку, адже розумне самообмеження – наше безпечне завтра.