Поради від соціального педагога школи-інтернату Крекотень Юлії Володимирівни на період карантину.

Сьогодні, коли школи закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті учня важливу роль відіграє взаємодія з однолітками – школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції – заради їх же здоров’я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете дозволити їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?

 Як пояснити дітям про  необхідність залишатися вдома і як розважити їх, поки вони знаходяться на карантині  . Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.

Ви повинні  говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує.

Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси».

Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.

Для учнів важливо підтримувати контакт з друзями – це знизить рівень їх стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров’я.

Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.

Забороняти  користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати контент. Учням підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку учнів.

Різноманітні поробки – хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності.. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець.

Фантазія безмежна, і можна  використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою. Діти люблять створювати різні об’єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»

Користуйтеся основними правилами:

  1. Уникайте великого скупчення людей
  2. Не відвідуйте громадські місця
  3. Частіше провітрюйте кімнату
  4. Щоденно робіть вологе прибирання
  5. Завжди мийте руки з милом не менше 30 секунд
  6. Пийте побільше рідини ( чай , вода, сік, компот)
  7. Щоденно їжте свіжі овочі та фрукти, бо вітаміни посилюють захисні сили організму
  8. Гуляйте на свіжому повітрі без скупчення людей

Будьте здорові ! Бережіть себе та своїх близьких